
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 20 mm |
| Width | 20 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 144 |
| Height | 1.4 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 32 MHz |
| Interface | CAN, I²C, LIN, SCI, SPI |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 100 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, LCD, POR, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 12 V |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Supply Voltage | 5.5 V |
| Number of ADC Channels | 8 |
| Max Frequency | 32 MHz |
| RAM Size | 8 kB |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Number of PWM Channels | 12 |
| Number of Programmable I/O | 104 |
| Number of SPI Channels | 1 |
| Number of Timers/Counters | 2 |
| Number of I2C Channels | 1 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| Core Architecture(core/core processor) | S12Z |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
